Verjetno se kdaj sprašujete, koliko sončnih kolektorjev "na palec" bi potrebovali za Vašo hišo oz. kakšen solarni sistem bi bil primeren. Pravzaprav so to lahko izračuna zelo hitro, s kar visoko natančnostjo.
Slovenija uvaža kar tri četrtine energije kot so tekoča goriva, zemeljski plin ter druga sredstva in je energetsko zelo odvisna od sveta - predvsem pri cenovni politiki. Zato naša prihodnost temelji na uporabi lastnih obnovljivih virov energije.
Za boljšo prihodnost ogrevajte z lesno biomaso...
Nudimo vam celostne rešitve na področju: inženiringa, projektiranja in izvedbo vseh vrst cevnih inštalacij, inštalacij prezračevanja in klimatizacije za objekte z nizko in učinkovito rabo konvencionalnih in alternativnih virov energije.
Skorajda 1/3 celotne energije se v Sloveniji porabi za ogrevanje prostorov. Načini gradnje, ki varčujejo z energijo, predvsem pa varčni ogrevalni sistemi, lahko to porabo občutno zmanjšajo in s tem doprinašajo k manjši porabi fosilnih virov energije in zaščiti okolja.
Ni nujno, da je kotlovnica zaprašen, neugleden element okolja...
Emisije ogljikovega dioksida iz ogrevalnih naprav znašajo letno 200 milijonov ton (od skupno 1000 milijonov ton emisij v CO2) zato ima stroka ogrevalne tehnike veliko odgovornost za varstvo okolja. S kondenzacijsko tehniko se lahko te emisije občutno zmanjšajo.
V podjetju smo imeli predstavitev dimovodnih sistemov Jeremias. To podjetje v Evropi že vrsto let zelo uspešno sodeluje s podjetjem Viessmann in v celoti izpolnjuje potrebe pri vseh njihovih vrstah ogrevalnih sistemov.
Posledica sedanjega razvoja industrije in celotnega potrošništva je prekomerno izkoriščanje fosilnih goriv. Pri procesu nastajanja fosilnih goriv se je iz ozračja porabljal ogljikov dioksid, ki se je milijone let shranjeval pod zemeljsko površino (šota, premog, nafta, plin in drugi).
Ali se Vam zdi ogrevanje Vašega bloka prevelik strošek? Ali je Vaš mesečni račun ogrevanja prevelik glede na udobje bivanja? Plačujete ogrevanje vašega soseda?